LRČ veteranų"64" šaškės Alytus, liepos 21-22 d.d.

Moderatorius: aleksej

Re: LRČ veteranų"64" šaškės Alytus, liepos 21-22 d.d.

Standartinė arunas05 » Tre 2018 Lie 25, 22:11

klausk-atsakysiu rašė:Algimantui - ne visad dvi dienos buna blogai, svarbu kad maistas butu geras ir po to neskaudetu skrandzio ar galvos :)
Arunui - na pamates ta enspili nuotraukoj supratau, kad ten turejo but karsta :) . Man taip pat ner teke 3 - 1 plius dvi saskes zaist , bet ten tikrai ne 15 ejimu :) Jei taip butu, tai saskes c1 pravedimas butu lyginis :) , o yra ir sudetingesniu ensdpiliu . Na Mackevicius dar matyt nebuvo susidures su rimtesniais enspiliais ir nezinojo kaip elgtis. Cia tokiems klausimams yra teisejas, kuris paaiskina nuo kurio momento skaiciuojami ejimai (jei partija neuzrasoma) ir koks ejimu skaicius privalomas (iki materialines padeties pasikeitimo ir panasiai ) . Saskiu kodekse turi but nurodoma kokiomis taisyklemis naudojames ir ten viskas turi but aprasyta. Na bet jau ejimu skaiciavimas Arunui butu buves tam tikru spaudimu net neissiaiskinus ju skaiciaus :) . Gerai, kad pirmas turas ten buvo , paskutiniam del tokio nezinojimo taisykliu butu buve daug nepatenkintu :) . Na kada pas mus zaidejai ismoks taisykles, kad galunese yra skiriamas ejimu skaicius ,kad jei jau kazko nezinai , tai kviesk teiseja ir uzduodi klausima. As pavyzdziui irgi ne viska zinau, bet zinau kur rast teisejus ;)

c1 vienas pravedimas neskaičiuojamas, nes ten tik 2 damos. kada prasiveda trečia dama, tada jau 15 ėjimų.
IDF taisyklėse rašoma, kad pabaigose, kur abu varžovai turi damų ir ant lentos 4 - 5 šaškės , tada jeigu jėgų santykis nepasikeičia per 30 ėjimų - lygios, o jeigu 6 - 7 šaškės - 60 ėjimų.
Kada įsivedžiau 3 damą , Mackevičiaus šaškė buvo ant a7. Vien kol ji nukeliavo į a3 - 4 ėjimai. Šiaip , jeigu nebūtų laiko trūkumo , tada laimėti per 15 ėjimų įmanoma.
arunas05

Standartinė Dainius » Šeš 2018 Lie 28, 8:52

Taisyklės įdėtos LŠF puslapyje (TAISYKLĖS)
I.A. Oficialios pasaulinės šaškių federacijos (FMJD) žaidimo šaškėmis prie 64 langelių taisyklės

6. Baigimas lygiosiomis
6.1 Partija baigiama lygiosiomis, kai tas pats žaidėjas, turintis ėjimą, savo ėjimu trečią kartą pakartoja tą pačią poziciją.
6.2 Jei per 15 vienas kitą sekančių ėjimų buvo perkeliamos tik damos, neperkeliama nei viena paprastoji šaškė ir nieko nekertama, partija baigiama lygiosiomis. 6.3 Jei telikę tik dvi damos, viena dama ir paprastoji šaškė, viena dama prieš vieną damą, partija baigiama lygiosiomis po to, kai kiekvienas padaro daugiausia po penkis ėjimus
Dainius

Standartinė Algimantas » Šeš 2018 Lie 28, 10:01

Klausimas LŠF Vykdomajam komitetui: LŠF "64" varžybos vykdomos pagal FMJD ar pagal IDF taisykles? Mano nuomone, jeigu jose yra skirtumų, kad ir niuansuose, būtina apsispręsti ir tai užfiksuoti. Klausimą dubliuoju šio Forumo skyriuje "LŠF VK veikla".
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Šeš 2018 Lie 28, 11:40

Algimantas rašė:Klausimas LŠF Vykdomajam komitetui: LŠF "64" varžybos vykdomos pagal FMJD ar pagal IDF taisykles? Mano nuomone, jeigu jose yra skirtumų, kad ir niuansuose, būtina apsispręsti ir tai užfiksuoti. Klausimą dubliuoju šio Forumo skyriuje "LŠF VK veikla".

Klausimas LŠF Vykdomajo komiteto nariui Algimantui :) Ar FMJD yra rusiskos saskes? :))) . Taip, ten pasilikusi 64 braziliska versija . Taip, ten neseniai nubego sukileliai is Rusijos su savo prezidentu Nikitinu, kuris po metu nere i krumus ir atsistatydino taip ir nieko neivykdes,ka pazadejo. Klausimas siaip tai pateiktas ne kaip saskininko, nes 64 gana platus butu pasakymas, matyt ponas Algimantas turejo minty rusiska versija . As tik savo nuomone isdestysiu ir palauksiu VK nariu atsakymo ( kad ir pono Algimanto ). Nors siaip tai tokius virtuvinius dalykus reiktu manau atlikinet neiskelus papildomai i viesuma . Pasiziurejau trumpai ka rodo musu svetaine . Yra ten 64 tarptautine versija ( taip dazniausiai buvo vadinamos braziliskos saskes ), bet , kad tai tikrai braziliska versija supratau tik perskaites 3.7 ir 4.13 punktus. Kada tos taisykles iteisintos taip pat neradau . Is bendro supratimo zinau, kad zaidziam pagal IDF rusisku saskiu taisykles , kurios buvo isverstos i lietuviu kalba ir jas daugelis turime . Matomai jos yra patalpintos ir kazkur cia :) . Siaip tai apsileide esate VK ir tiek :) . Na gal kruvis neteisingai pasidalijamas :)
klausk-atsakysiu

Standartinė Algimantas » Šeš 2018 Lie 28, 20:31

klausk-atsakysiu rašė:
Algimantas rašė:Klausimas LŠF Vykdomajam komitetui: LŠF "64" varžybos vykdomos pagal FMJD ar pagal IDF taisykles? Mano nuomone, jeigu jose yra skirtumų, kad ir niuansuose, būtina apsispręsti ir tai užfiksuoti. Klausimą dubliuoju šio Forumo skyriuje "LŠF VK veikla".

Klausimas LŠF Vykdomajo komiteto nariui Algimantui :) Ar FMJD yra rusiskos saskes? :))) . Taip, ten pasilikusi 64 braziliska versija . Taip, ten neseniai nubego sukileliai is Rusijos su savo prezidentu Nikitinu, kuris po metu nere i krumus ir atsistatydino taip ir nieko neivykdes,ka pazadejo. Klausimas siaip tai pateiktas ne kaip saskininko, nes 64 gana platus butu pasakymas, matyt ponas Algimantas turejo minty rusiska versija . As tik savo nuomone isdestysiu ir palauksiu VK nariu atsakymo ( kad ir pono Algimanto ). Nors siaip tai tokius virtuvinius dalykus reiktu manau atlikinet neiskelus papildomai i viesuma . Pasiziurejau trumpai ka rodo musu svetaine . Yra ten 64 tarptautine versija ( taip dazniausiai buvo vadinamos braziliskos saskes ), bet , kad tai tikrai braziliska versija supratau tik perskaites 3.7 ir 4.13 punktus. Kada tos taisykles iteisintos taip pat neradau . Is bendro supratimo zinau, kad zaidziam pagal IDF rusisku saskiu taisykles , kurios buvo isverstos i lietuviu kalba ir jas daugelis turime . Matomai jos yra patalpintos ir kazkur cia :) . Siaip tai apsileide esate VK ir tiek :) . Na gal kruvis neteisingai pasidalijamas :)

Aš NESU LŠF Vykdomojo komiteto narys, Jūs klystate :) :) :) . LŠF Etikos ir ginčų komisijos pirmininkas ir kiti tos komisijos nariai net negali būti LŠF Vykdomojo komiteto nariais. Jus, matyt, suklaidino atitinkamas LŠF svetainės puslapis, neatkreipėt dėmesio, kad ten aš su LŠF revizoriumi (jis irgi negali būti VK nariu) - po brūkšnio (toks ar kitoks informacijos patalpinimas LŠF svetainėje - ne mano problema).
Dėl pavadinimo, čia skaitau: "LRČ veteranų"64" šaškės Alytus". Todėl taip/atitinkamai paklausiau.
Paskutiniu metu kai kurie šaškininkai (čia skirta daugiau NE Jums), mano nuomone, pernelyg pradėjo bijoti viešumo (galėčiau pakomentuoti, kodėl, bet tai jau išties gal būtų pernelyg didelis viešumas, kiek nenaudingas LŠF).
Dėl FMJD ir IDF mano pozicija visiškai neutrali, bet Jūs, mano nuomone, supaprastinate situaciją. Irgi galėčiau pakomentuoti situaciją (jeigu reikės/būsiu išprovokuotas - ir pakomentuosiu), bet Jūs...vėl mane apkaltinsite pernelyg dideliu viešumu.
Dėl klausimo esmės. Dalis Jūsų komentaro tik patvirtina, kad mano klausimas buvo reikalingas.
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Šeš 2018 Lie 28, 21:18

As tik pasistengiau aiskiau kiekviena vieta aprasyt , nors ir po truputi :). Gal kam ir naudinga visa tai, gal ne. Siaip kam reik, tas zino , kas nores rast,tas suras. Nuostatuose parasyta , kopijuoju - .Varžybų organizavimo klausimais,kurie nėra numatyti šiais
nuostatais,vadovautis oficialiomis IDF „64” (2012m.) ir FMJD „100”( 2011m.) taisyklėmis
Bet reiktu idet kazkiek darbo aiskumui del taisykliu ( tikrai didele dalis zaidzianciuju ju nezino ) , reik taip pat aiskesnes ir patogesnes svetaines.Bet tai nereik uzkraut visko ant vieno ar dvieju zmoniu . Reik judet :)
klausk-atsakysiu

Standartinė Algimantas » Pir 2018 Rgs 03, 0:27

klausk-atsakysiu rašė:"(...)
Ar FMJD yra rusiskos saskes? :))) . Taip, ten pasilikusi 64 braziliska versija .
(...)"

FMJD rusiškos šaškės yra ir jų ten ženkliai daugiau negu braziliškų.
https://www.fmjd.org/?p=calend
Ten "nuspaudus" ant 64 (Russian) matome, kad 2018 m. suplanuota 15 rusiškų šaškių varžybų,
Ten "nuspaudus" ant 64 (Brazilian) matome, kad 2018 m. suplanuotos tik 2 braziliškų šaškių varžybos.
P.s.
Suprantu, "situacijos" su tomis 2 federacijomis 64/rusiškose šaškėse (paprastosiose šaškėse) lyg ir absurdiškumą (ir nepalankumą tiek šaškėm 64, tiek...LŠF). Bet tokia realybė ir į ją reikia žvelgti neapsimetinėjant...
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Pir 2018 Rgs 03, 10:19

Niekas neapsimetinėja. FMJD rusiškos šaškės kol kas labai nerimta. Kažkam prireikė valdžios, va ir pabėgo. Kur dabar tas, kuris kalnus žadėjo ir vedė visus paskui save? Irgi pabėgo. Kas palaiko ta pabėgėlių puse? Tik tie, kas surišti su darbu ir finansavimais. Kaip atrodo jų čempionatai, kai dalis niekam nežinomų vaikų ar turnyrai, kur vieni rusai žaidžia. Ar bent viename jų organizuotame taurės etape ar čempionate buvo kokie tai prizai? Kažkaip negirdėjau.
klausk-atsakysiu

Standartinė Algimantas » Pir 2018 Rgs 03, 12:20

Niekas neapsimetinėja.
(...)"

Jūs prieš tai parašėte netiesą, kad "ten" tik braziliškos šaškės, nors "ten" 2018 m. kalendoriuje 15 rusiškų/paprastųjų šaškių varžybų ir tik 2 braziliškų.
Kitkas - gal ir galima su Jumis sutikti (kol kas manau, kad Jūs savo paskutiniame samprotavime daugiau teisus negu neteisus). Laikas parodys...
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Ant 2018 Rgs 04, 7:34

Algimantas rašė:
Niekas neapsimetinėja.
(...)"

Jūs prieš tai parašėte netiesą, kad "ten" tik braziliškos šaškės, nors "ten" 2018 m. kalendoriuje 15 rusiškų/paprastųjų šaškių varžybų ir tik 2 braziliškų.
Kitkas - gal ir galima su Jumis sutikti (kol kas manau, kad Jūs savo paskutiniame samprotavime daugiau teisus negu neteisus). Laikas parodys...

Ponas Algimantas Kačiuška antra kart mane kaltina sakant netiesa, tai yra meluojant. Pirmas kartas kiek pamenu buvo dėl jo neteisingai perskaityto žodžio ar kad ne uždėta lietuviška varnelė kiek keitė sakinio prasme. Pacituokite ta vieta, kur aš esu sakęs, kad fmjd nėra rusiškų šaškių.
klausk-atsakysiu

Standartinė Algimantas » Ant 2018 Rgs 04, 11:54

Jau citavau, galiu pacituoti dar kartą. Ištrauką iš Jūsų "Šeš Lie 28, 2018 8:40 am "posto šio forumo šioje temoje:
klausk-atsakysiu rašė:
(...)
Ar FMJD yra rusiskos saskes? :))) . Taip, ten pasilikusi 64 braziliska versija .
(...)
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Ant 2018 Rgs 04, 12:29

Algimantai, kur jūs tą teiginį matot? Ir kodėl sekančio sakinio neikelet, kur sakoma jog rusai yra fmjd? Neužtenka ir vėl drąsos pripažint, kad praleidot ta sakini ar ne taip supratot? Klysti žmogiška :)
klausk-atsakysiu

Standartinė Algimantas » Ant 2018 Rgs 04, 12:43

[ Ar FMJD yra rusiskos saskes? :))) . Taip, ten pasilikusi 64 braziliska versija . Taip, ten neseniai nubego sukileliai is Rusijos su savo prezidentu Nikitinu, kuris po metu nere i krumus ir atsistatydino taip ir nieko neivykdes,ka pazadejo. Klausimas siaip tai pateiktas ne kaip saskininko, nes 64 gana platus butu pasakymas, matyt ponas Algimantas turejo minty rusiska versija .
(...)"

Gerai, pateikiu išplėstinę citatą.
Tokiuose ginčuose turiu patyrimo. Darbe dėl kilusių ginčų kontraktuose su partneriais/kitomis įmonėmis kažkada porą kartų teko užsakyti filologinę ekspertizę (vienu atveju - ir pateikti teismui).
Jeigu Jūs nesutinkate, kad Jūs teigėte, jog FMJD liko tik 64 braziliška versija, aš galiu užsakyti filologinę Jūsų teksto (pateikiant ir gretutinius tekstus) analizę kalbininkams (bus su 2-3 mokslų daktarų parašais). Man išvada gana akivaizdi.
Tik ar reikia? Ar čia toks jau svarbus dalykas? Mano nuomone, Jūs parašėte kiek netiksliai, gal kiek pernelyg emociškai (žinau, kad Jums nenormali padėtis tarptautinėje rusiškų/paprastųjų šaškių erdvėje labai svarbi)- ir viskas.
Algimantas

Standartinė klausk-atsakysiu » Ant 2018 Rgs 04, 14:00

Būna, kad specialiai kai ko nedarasau, kad itraukt žmones į diskusiją, būna, kad parašau trumpiau, tikėdamas, kad visi supras. Bet čia aiškiau negali būti, Nikitinas = fmjd rusiškų šaškių vadas ir Rusijos šaškių federacijos prezidentas. Atskilo nuo IDF ir perbėgo į fmjd. Toks paaiškinimas nebent kosmonautui būtų nesuprantamas, bet ne žmogui iš šaškių pasaulio. Nesuprantu ir nematau to teiginio, kur aš neigiu rusiškų šaškių buvimą fmjd. Ir turbūt sutiksite, kad Nikitinas bei Rusijos federacija ir bazilikos šaškės nieko bendro neturi.
klausk-atsakysiu

Standartinė klausk-atsakysiu » Sek 2018 Rgs 09, 14:07

Keista , kad neatsirado ne vieno is forumo, kuris issakytu savo nuomone . Vadinasi as melagis tada :)
klausk-atsakysiu

AnkstesnisKitas

Grįžti į Šaškių naujienos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių