Šaškių turnyras „Kauno mero taurei laimėti“, nuotraukos.

Moderator: aleksej

Postby ricka-plun » Wed 2008 Dec 31, 15:31

Pagal tai,kas parasyta,tai aisku viena,kad teisejas be kompetensijos.Kvaila isvis girdeti,kad galimas cia dar kazkoks balsavimas kitu zaideju...Kiek teko man kur susidurti su tokia situacija,ar panasiai,tai sprendimas budavo priimamas paprastai ir be jokiu gincu:Jei veliavele nukrito kuriam nors zaidejui,betkokiu atveju yra uzskaitomas pralosimas.Ir gincu jokiu negali buti!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Postby arunas05 » Wed 2008 Dec 31, 15:38

o jeigu varžovas nepagavo per 15 ėjimų su 3 damomis 1 , tai lygiosios. Laikas galėjo kristi po varžovo 15 ėjimo ( lygiosios ) , kai jis perspaudė laikrodį.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby jankis » Wed 2008 Dec 31, 15:55

Iš tikrųjų ta situacija buvo labai ginčytina.. Žilvinas buvo padaręs 15 ėjimą, bet lyg jų garsiai neskaičiavo, o tuo metu Pašakinskas pamatė, kad varžovo laikas baigėsi. Manau, kad ir patyrusiam teisėjui būtų sunku priimti sprendimą ir vistiek būtų daug ginčų iš kažkurios pusės. O sprendimą juk kažkokį vistiek reikėjo priimti.. Čia ne krepšinis, kad kai teisėjas nėra tikras dėl sprendimo, skiria ginčo kamuolį :)
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby shysha » Wed 2008 Dec 31, 16:22

Butu idomu isgirsti ir "senelio" nuomone.
shysha
 
Posts: 145
Joined: Tue 2007 Nov 20, 9:06

Postby ricka-plun » Wed 2008 Dec 31, 18:36

Visu pirma-partija nerasoma buvo,antra-garsiai ejimai nebuvo skaiciuojami.Trecia-,kad ir viena saske butu pries tris damas,jei laikas nukrito yra pralosimas.Paskutini karta panasia padeti maciau europos cempe,kai pas Svarcmana buvo islosta kiaurai,bet nukrito laikas.Pergale buvo uzskaityta Tokusarovui!Ketvirta,jei laikas butu nukrites Pasakinskui,tai jam butu pralosimas!Penkta,jei Pasakinskas butu pasiules lygiasias,tai atsisakyti negalima!Ir galiausiai sesta-as galiu padaryti viena ejima,sakykim,Pasakinsko atveju,o Steckevicius gali sakyti,jog buvo,kad ir 100!Arba atvirksciai,Steckevicius sakys,kad jau buvo padarytas 15ejimas,o isties gal ten tebuvo tik koks 4ejimas.Kas dabar gali atspeti?Teisejas fiksuoja padeti,o ne tai ka sau masto zaidejai!Tad cia viskas teisingai!Tik,kaip sakiau,kvailiausia,kad buvo balsuojama!To tikrai neturejo buti!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Postby ricka-plun » Wed 2008 Dec 31, 18:47

Dar ta pacia tema,dar is savo skausmingos patirties..Pasaulio cempionate man zaidziant su Burko,darant man 35ejima nukrito laikas.Ir nesvarbu buvo,kad as spejau perspausti laika,bet rodykle krito.Padetis mano islosta kiaurai!Bet pralosimas man...Tad melas,kad padarius 15ejima,krito laikas ir yra lygiosios!15ejima padarius laikas turi buti nekrites!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Postby Kauno_zinios » Wed 2008 Dec 31, 19:30

Balsavimas - tai tik pasiteiravimas buvo (kas gerai žino tokias situacijas).
Kaip ir ten (varžybose), taip ir čia (forume) - nuomonės,
kaip matome, išsiskiria. Yra manančių ir vienaip, ir kitaip. Todėl netyčia galima ir suklysti.

P. Pašakinskas, J. Jankūnas, L. Vengelis tvirtino, kad teisybė Pašakinsko pusėje.

A. Kupčiūnas, Ž. Steckevičius, A. Grinkevičius, A. Šugajevas (telefonu) - kad lygios užskaitomos.

Ž. Sokolovas, E. Navikauskas - jokios pozicijos neišreiškė.

Būtų gerai sužinoti, o kaip yra iš tikrųjų.

O dėl teisėjo - tai aš išvis nepretenduoju į jokius teisėjus ir nesiekiu
teisėjauti, nes man yra įdomiau žaisti. Ir norėčiau, kad kažkas kitas teisėjautų visose kitose varžybose.

Kadangi Kaune daugiau neteisėjaus nei A. Packevičius, nei K. Žentelis,
tai turime situaciją, kad tikrų teisėjų išvis nebus Kaune.

Tuomet galime nerengti jokių varžybų (jei toks teisėjavimas blogas),
arba rengti varžybas (bet su mėgėjišku teisėjavimu). Tai kokį variantą renkamės?

Varžybos Kaune - mėgėjiškos, rengiamos šaškių populiarinimui.
Mano manymu, žaidėjai varžybose Kaune galėtų būti nuolankesni teisėjavimui,
nes tai nėra nei LR 1 lyga, nei LR čempionatas, kur teisėjavimas turi būti preciziškas.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby arunas05 » Wed 2008 Dec 31, 20:20

Steckevičius turėjo skaičiuoti Pašakinsko ėjimus taip , kad girdėtų ir Pašakinskas ir bet kuris iš žiūrovų. Tada po 15 Pašakinsko ėjimo jis turėjo fiksuoti lygiasias ( nors pagal FMJD taisyklių 6.2 punktą gaunasi , kad ir 16 ėjimu ,jeigu kerti varžovo damą, visviena laimi, bet būtinai 14 ėjimu turi duoti kirsti ). Dar turi reikšmės kas kuria spalva žaidė ir kurioje vietoje buvo sustabdyta partija.
1. Pašakinskas baltosiomis padaro 15 ėjimą ir nuspaudžia Steckevičiaus laikrodį - lygiosios , nes per 15 ėjimų nepagavo ir gal laikas krito perjungus laikrodį , kai jau fiksuojamos lygiosios.
2.Pašakinskas žaidžia juodosiomis padaro 15 ėjimą , bet neperjungia laikrodžio , o Steckevičiaus laikas kritęs - tada jis jau buvo kritęs prieš 15 Pašakinsko ėjimą. Vadinasi pergalė Pašakinskui.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby arunas05 » Wed 2008 Dec 31, 20:29

2008 metais Kauno apskrityje buvo organizuota daugiausia varžybų ir mero taurė - labai svarbus ir reikšmingas turnyras. Šaunuoliai organizatoriai.E.Jurkynui reikėtų įsivesti V.Valantino telefono numerį ir, kilus kokiam nors klausimui, paskambinti ir pasikonsultuoti. O dabar - artėja Naujieji.... Visiems Laimingų Naujųjų Metų!!!!!
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Kauno_zinios » Wed 2008 Dec 31, 21:19

Taip, būtinai reiks užsirašyti V.Valantino numerį.

Ačiū!!!

Visiems laimingų 2009 Naujųjų metų!!!

Naujų pergalių 2009 metais...
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby zhygis » Thu 2009 Jan 01, 17:14

na as palaikiau teisejo pozicija :)
bet visu pirma norejau kad teisejas sprendimus pats primtu:)

o ir megejiskas teisejavimas gali(turi?) buti geras
kadangi as pats neteisejavau, priekaistu tikrai nereiskiau, tik pasiulymus:)
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

Postby warnius » Thu 2009 Jan 01, 22:09

ejimus garsiai SKAICIAVAU!!! :x :roll:
warnius
 
Posts: 363
Joined: Mon 2008 Jan 14, 22:35
Location: Kaišiadorys

Postby warnius » Thu 2009 Jan 01, 22:15

dar vienas idomus klausimas. Partija su Mantu. Buvo taip: dabar jau as statau trikampi :lol: bet aisku laikas abiem pakibes. Elektroninis laikrodis rodo po pora sekundziu. As pamatau Manto laika pasibaigusi ir pasakau, kad jam baiges laikas, mano laikas dar nesibaiges, bet kol jis sureaguoja, pasibaigia ir mano (viskas vyko labai greit, sekundes dalys - laikrodzio paspaudimas), jis sako abiem nukrites laikas - lygu. Du kartai per varzybas :D sugebu
warnius
 
Posts: 363
Joined: Mon 2008 Jan 14, 22:35
Location: Kaišiadorys

Postby warnius » Thu 2009 Jan 01, 22:18

"P. Pašakinskas, J. Jankūnas, L. Vengelis tvirtino, kad teisybė Pašakinsko pusėje. "

gerai cia, Pasakinskas tvirtino, kad teisybe Pasakinsko puseje :lol: nejaugi? :)
warnius
 
Posts: 363
Joined: Mon 2008 Jan 14, 22:35
Location: Kaišiadorys

Postby arunas05 » Thu 2009 Jan 01, 22:31

warnius wrote:dar vienas idomus klausimas. Partija su Mantu. Buvo taip: dabar jau as statau trikampi :lol: bet aisku laikas abiem pakibes. Elektroninis laikrodis rodo po pora sekundziu. As pamatau Manto laika pasibaigusi ir pasakau, kad jam baiges laikas, mano laikas dar nesibaiges, bet kol jis sureaguoja, pasibaigia ir mano (viskas vyko labai greit, sekundes dalys - laikrodzio paspaudimas), jis sako abiem nukrites laikas - lygu. Du kartai per varzybas :D sugebu

dažniausiai partiją kažkas iš anksčiau sužaidusių šaškininkų stebi, tai atstatyti teisingumą nėra sunku. jeigu buvo taip , kaip rašai, tai ant laikrodžio turėjo būti įjungtas tavo laikas - vadinasi Manto laikas galėjo kristi anksčiau, o tavo krito , kai pasakei, kad varžovo laikas kritęs. Jeigu buvo įjungtas Manto laikrodis , tai tada galimas variantas , kad krito tau, perjungei , tada krito jam. Jeigu buvo padaryta nors po vieną ėjimą su abiem kritusiu laiku, tai tada jau lygiosios.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

PreviousNext

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 79 guests